صفحه اصلی arrow مطالب پزشکی و سلامت arrow تفاوت های استخراج و پیوند واحد فولیکولی مو در کاشت مو ( FUE , FUT )
 

تابلو اعلانات نت گشت....

نت گشت را home page خود کنيد

ابزارهای رایگان برای افزایش بازدید سایت و وبلاگ شما
کدهای زیبا سازی سایت و وبلاگ - ساعت های زیبا
چگونه پمپ آب مناسب برای منزل یا آپارتمان انتخاب کنیم؟ محاسبه فشار، ارتفاع و آبدهی مناسب
راه حل قطعی برای مشکل باز نشدن عکس و فیلم در تلگرام

دانلود کتاب عجایب الاسرار
دانلود کتاب گنجنامه شیخ بهایی
دانلود کنزالیهود، کنزالخواص، کنزالذهب
دانلود کشکول شیخ بهایی در علوم غریبه
دانلود کتاب نمادها و نشانه ها
دانلود کتاب میراث زرین
دانلود کشکول شیخ بهایی در علوم غریبه
دانلود کتاب شاقان هندی
دانلود مجموعه کامل کتابهای جفر
تقویم نجومی سال 97، دانلود رایگان تقویم نجومی 97، تقویم نجومی 1397


جستجو در سایت نت گشت و در کل سایت هاآپلود همزمان و نامحدود فایل و عکس

دانلود آموزش زبان 504 در 42 درس به روش تصویر سازی ذهنی

تقویم نجومی سال 97، دانلود تقویم نجومی 97، تقویم نجومی سال 1397، دانلود تقویم نجومی 1397

 سریال مختارنامه با کیفیت عالی - مجموعه کامل با پشت صحنه

دانلود کتاب کسب درآمد از اینترنت در 7 روز

اهدای عضو یعنی اهدای زندگی

كاربران آنلاین

ما 22 میهمان آنلاین داریم
خبر خوان سایت نت گشت
RSS 2.0

ورود كاربر

هنوز ثبت نام نكرده اید؟ عضویت در سایت

تفاوت های استخراج و پیوند واحد فولیکولی مو در کاشت مو ( FUE , FUT )

ارزیابی كاربر: OFFOFFOFFOFFOFF / 0
ضعیف عالی 

امروزه، متخصصان کاشت مو می‌توانند تکنیک‌های مختلف برداشت و کاشت تعداد زیادی فولیکول مو (واحدهای فولیکولی) را به کار برند. در حال حاضر، دو تکنیک برای کاشت مو استفاده می‌شود: FUE (برداشت واحد فولیکولی) و FUT (کاشت واحد فولیکولی). تفاوت اصلی این دو تکنیک در روش برداشت فولیکول‌ها از ناحیه اهداکننده است.

تفاوت اصلی بین جراحیکاشت مو و روش‌های ترمیمی دیگر نتیجه و دائمی بودن آن است. نتیجه جراحی کاشت مو به حدی طبیعی است که هیچ‌کس نمی‌تواند حدس بزند دیگری این جراحی را انجام داده است. پیشرفت‌های اخیر در تکنولوژی پزشکی نه‌تنها رؤیای ترمیم مو را محقق کرده بلکه رؤیای داشتن ظاهری طبیعی را هم به واقعیت تبدیل کرده است.

مقایسه روشهای کاشت مو، تفاوت های استخراج و پیوند واحد فولیکولی مو در کاشت مو FUE  FUT ، میزان هزینه های کاشت مو، از روشهای کاشت مو کدام بهتر است

استخراج واحد فولیکولی (FUE)

در کاشت مو به روش FUE، هر واحد فولیکولی منفرداً و مستقیماً از پوست سر جدا می‌شود و نوار بافت سر همراه آن برداشته نخواهد شد. ترتیب برداشت فولیکول‌ها تصادفی است و موجب می‌شود ناحیه اهداکننده کم‌پشت‌تر شود که بسیاری معتقدند اصلاً مشخص نیست و در ظاهر تأثیری ندارد. تفاوت اصلی بین FUE و FUT همین است.

کنترل درد

جراحی FUE به دلیل اینکه نیازی به بخیه ندارد و زخم خطی برجای نمی‌گذارد در مقایسه با جراحی سنتی FUT دوره بهبودی سریع‌تری دارد.

جای زخم

به دلیل اینکه در جراحی FUE، هر واحد فولیکولی منفرداً از پوست سر برداشته می‌شود، جای زخم خطی روی سر باقی نمی‌گذارد. اما سوراخ‌هایی به قطر 1 میلی‌متر یا کمتر روی سر باقی می‌ماند که چند روز پس از جراحی، پس از دلمه بستن از بین می‌روند. این جراحات بسیار کوچک معمولاً طی سه تا هفت روز بهبود می‌یابند.

هزینه‌ها

به دلیل اینکه متخصص باید هر فولیکول را جداگانه بردارد و این روند زمان‌بر است، جراحی FUE معمولاً از جراحی FUT گران‌تر است. همان‌طور که قبلاً گفته شد. تکنولوژی FUE در حال پیشرفت و محبوبیت آن در حال افزایش است و بسیاری از کلینیک‌های ترمیم مو، قیمت برداشت هر گرافت را کاهش داده‌اند. امروزه، تفاوت قیمت جراحی FUE و FUT بسیار کم است

پیوند واحد فولیکولی (FUT)

در جراحی FUT، نوار باریکی از بافت پشت سر برداشته می‌شود و فولیکول‌های اهداکننده مو از آن برداشته می‌شوند. فولیکول‌های مو قبل از اینکه جداجدا در ناحیه دریافت‌کننده کاشته شوند، توسط تیم ماهر بالینی از نوار بافت برداشته می‌شوند. در اکثر موارد و خصوصاً در موارد ریزش شدید مو، FUT روش مطلوب‌تری است زیرا با به کار بردن این روش، پزشک می‌تواند برای دستیابی به نتیجه دلخواه بیمار به‌طور کامل از ناحیه سر استفاده کند. در روش FUT معمولاً در هر جلسه بیشترین تعداد گرافت کاشته می‌شود.

کنترل درد

برخی بیماران به دلیل تورم بالقوه در ناحیه‌ای که نوار بافت از آن برداشته شده، در روش FUT درد بیشتری را در مقایسه با FUE گزارش داده‌اند اما هر دو روش دوره نقاهت قابل‌کنترلی دارند و در صورت لزوم پزشک برای کاهش درد، مسکن تجویز خواهد کرد. هر دو روش کاشت مو نسبتاً ساده هستند. جراحی‌های کاشت مو، سرپایی هستند و برخی بیماران یک روز پس از جراحی سر کار می‌روند.

جای زخم

در روش FUT معمولاً جای زخم خطی بسیار باریکی در پشت سر باقی می‌ماند (معمولاً به قطر 1 میلی‌متر یا کمتر). به دلیل اینکه جای زخم بسیار باریک است به‌راحتی می‌توان روی آن را با موهای اطراف پوشاند مگر اینکه موهایتان خیلی کوتاه باشد. اگر برای کوتاه کردن موهایتان از ماشین استفاده می‌کنید، شانه کوتاه تا متوسط می‌تواند جای زخم را بپوشاند و درنهایت با گذشت زمان، جای زخم محو می‌شود و دیده نخواهد شد.

هزینه‌ها

قاعده قیمت‌گذاری در این روش بر اساس هر گرافت است. این روش موجب می‌شود که هر فرد فقط به تعداد گرافت هایی که نیاز داشته مبلغی را بپردازد نه مبلغ ثابتی، که درنهایت ممکن است بیشتر ازآنچه باید برایش هزینه داشته باشد. قیمت‌گذاری جراحی FUT معمولاً کمتر از جراحی FUE است. اما اخیراً، بسیاری از کلینیک‌های کاشت مو در واکنش به افزایش محبوبیت تکنیک FUE قیمت‌های خود را به ازای هر گرافت کاهش داده‌اند، درنتیجه تفاوت قیمت بین این دو جراحی کمتر از چیزی است که اکثر مردم فکر می‌کنند. هزینه جراحی‌های پزشکی بسته به شرایط، نیازها و اهداف بیماران متفاوت است. جهت ارزیابی دقیق ریزش مو و هزینه‌ترمیم آن باید با پزشک صحبت کنید

انتخاب روش کاشت مو

پزشک در جلسه مشاوره بر اساس نوع ریزش مو، مساخت ناحیه کم‌پشت سر، کیفیت و کمیت موی اهداکننده، روش کاشت را تعیین می‌کند.

0 نظر

هیچ نظری وجود ندارد. اولین نفر برای نظر دهی به این مقاله باشید!

ارسال یك نظر


هجی كردن هجی كردن

دانلود مجربات باقر

آخرین مطالب